Unique Stay Tiburtina

  • Gratis Wi-Fi i rummet
  • Parkeringsservice
  • 24-timmars reception
  • Barnsängar
  • Luftkonditionering

Gästerna på Unique Stay Tiburtina Rom kan besöka Mercato Rionale, som ligger mindre än 5 minuters promenad bort. Hotellet erbjuder också gästerna Wi-Fi i rummen.

Rummen på boendet är utrustade med strykutrustning, luftkonditionering och tvättmaskin samt te-/kaffebryggare. Rummen på Unique Stay Tiburtina inkluderar vattenkokare, kylskåp och köksredskap. I badrummen finns en bidé, en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och handdukar. De erbjuder utsikt över staden.

Med isrink kan gästerna hålla sig i form på boendet.

Det här hotellet serverar sina gäster en italiensk frukost på morgonen. När du bor på Unique Stay Tiburtina i Rom kan du välja mellan olika matställen i närheten, som 100 Montaditos, som ligger mindre än 150 meter bort, eller MOKU Restaurant på 5 minuters gångavstånd.

Dra nytta av närheten till Trevifontänen, som finns ungefär 4 km bort. Kulturella sevärdheter i området är Roms moderna konstmuseum (3 km) och Galleria Borghese (3,1 km). Unique Stay Tiburtina ligger cirka 10 minuters bilresa från Rom, och tågstationen Flaminio är belägen cirka 10 minuters bilresa bort. Det finns Quintiliani tunnelbanestation inte långt från detta hotell.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Unique Stay Tiburtina Rom
Vassallo B&B
Mobilpris

Vassallo B&B

9.0
Utmärkt 156 recensioner
2 m från boendet
USD 107 USD 96
per natt
Bb Roma Centroest
Mobilpris

Bb Roma Centroest

9.2
Utmärkt 16 recensioner
86 m från boendet
Suite And Room
Mobilpris

Suite And Room

7.6
Bra 268 recensioner
117 m från boendet
USD 91 USD 82
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Roma Tiburtina
    800 m

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering
    • Parkeringsservice

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • 24-timmars reception
    • 24-timmars säkerhet
    • Bagageförvaring
    • Frisersalong
    • Utflykts-/biljettservice

    Matställen

    • Middag

    I köket

    • Gemensamt kök
    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Ljudisolerade rum
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:30
    Utcheckning: från 05:00 till 10:00
    Licensnummer058091-B&B-04133,IT058091B4UAYUTSC7
    Vanliga frågor
    • 🚎
      Finns det några hållplatser för kollektivtrafiken bredvid Unique Stay Tiburtina?
      Den närmaste busshållplatsen är Tiburtina/Ottoboni, den ligger 5 minuters promenad från Unique Stay Tiburtina och tunnelbanestationen Quintiliani ligger bara 10 minuters promenad bort.
    • Är internet gratis på Unique Stay Tiburtina?
      Unique Stay Tiburtina erbjuder Wi Fi i alla rum gratis.
    • 🔤
      Vilka språk talar personalen på detta hotell?
      Personalen på detta hotell kan tala arabiska och italienska.
    • Har rummen på detta b & b en arbetsplats?
      Några rum på detta b & b har skrivbord.
    • Kan man förvara sitt bagage på Unique Stay Tiburtina?
      Ja, gästerna kan förvara sitt bagage på bagageförvaring på Unique Stay Tiburtina.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    24 km

    Tågstationer

    Roma Tiburtina
    800 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Unique Stay Tiburtina Rom

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng